Szukaj połączenia osobowego:

Rejs z:
Rejs do:
 

  • Zamów bilet na prom

Kursy Walut


  1 EUR
4.2162 PLN  

  1 GBP
4.7778 PLN  

  1 USD
3.4214 PLN  

  1 DKK
0.5660 PLN  

  1 NOK
0.4439 PLN  

  1 SEK
0.4179 PLN  

2018-03-16   054/A/NBP/2018
Przelewy24.pl

O firmie


Y5 Sp. z o.o. - Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży transportowej powstały serwisy taniePromy oraz tanieCargo, za pośrednictwem których mogą Państwo szybko i sprawnie kupić bilety pasażerskie oraz bilety cargo na promy. Bilety kupione w naszej firmie dają gwarancję bezpiecznej i komfortowej podróży do najważniejszych portów Morza Bałtyckiego i w rejony Morza Północnego. Dodatkowo wprowadziliśmy na lokalny rynek usługę mobilnej myjni parowej. Zgrany zespół i profesjonalne podejście do zapotrzebowań klienta dają szerokie możliwości rozwoju. Serwis taniaMyjnia ciągle się rozwija i rozbudowuje.

Nasze marki

  • Y5 Sp. z o.o.
  • tanieCargo.pl
  • taniePromy.pl
  • transport.fm

Świnoujście - kraina 44 wysp


Piękne i niezwykłe miasto - Świnoujście. Wszyscy znają Świnoujście jako duży międzynarodowy port położony nad zatoką Pomorską, ale to miasto jest także polskim uzdrowiskiem. Gmina miejska obejmuje 3 zamieszkane wyspy i 41 niezamieszkanych. Choć prawa miejskie miasto otrzymało w 1765 roku to historia tej miejscowości sięga XI wieku. Do XVII całe Pomorze był pod władzą Gryfitów. Ludzi mieszkało mało ale dzięki wygodnemu dostępu do morza Świnoujście zostało głównym ośrodkiem handlu morskiego. Już w 1230 roku w tym miejscu była przeprawa promowa. I nic dziwnego nie było w tym, że w XVII i XVIII wieku prowadzone były liczne wojny o dominacje nad tak dochodowym terenem. Walki się skończyły w 1721 roku kiedy wyspy Świnoujścia wróciły do Prus z klauzulą, która zakazuje budowy miasta lub portu na terytorium Szczecina, wysp Wolin i Uznam. Żeby obejść tą klauzule król Fryderyk Wilhelm I podjął decyzje o stanowienie portu i stworzenie przeprawy promowej u ujścia rzeki Świny. I już w 1747 Świnoujście ogłoszono portem. Ale za niedługo zaczęła się wojna siedmioletnia, w wyniku której Szwedzi opanowali Świnoujście. Dla zwiększenia bezpieczeństwa statków pływających przez Świnoujście zbudowano falochrony. Pod koniec XIX wieku powstał Kanał Królewski, który teraz się nazywa Piastowski. Dzięki przeprawom promowym Świnoujście również rozwijało się jako miasto - uzdrowisko, powstawały różne instytucje sportowe i kulturalne. W trakcie I i II wojny światowej Świnoujście było strategicznym punktem floty. W 1944-1945 w Świnoujściu mieszkało około 40 000 osób, a połowa z nich stanowili wojskowi. W trakcie tej wojny Świnoujście tak port i jak miasto straciło nadzwyczaj wiele. Teraz Świnoujście, to port z 32 nabrzeżami, ogólną długością 5634 metry i z corocznym obrotem ładunkowym w około 12018 tysięcy ton.


drukuj
Unity line DFDS TT Line Scandlines Stena Line Color Line Fjord line Polferries Viking Line Tallink Silja Line Brittany ferries Faergen
grupa: Y5
To top