Szukaj połączenia osobowego:

Rejs z:
Rejs do:
 

  • Zamów bilet na prom

Kursy Walut


  1 EUR
4.2162 PLN  

  1 GBP
4.7778 PLN  

  1 USD
3.4214 PLN  

  1 DKK
0.5660 PLN  

  1 NOK
0.4439 PLN  

  1 SEK
0.4179 PLN  

2018-03-16   054/A/NBP/2018
Przelewy24.pl

O firmie


Y5 Sp. z o.o. - Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży transportowej powstały serwisy taniePromy oraz tanieCargo, za pośrednictwem których mogą Państwo szybko i sprawnie kupić bilety pasażerskie oraz bilety cargo na promy. Bilety kupione w naszej firmie dają gwarancję bezpiecznej i komfortowej podróży do najważniejszych portów Morza Bałtyckiego i w rejony Morza Północnego. Dodatkowo wprowadziliśmy na lokalny rynek usługę mobilnej myjni parowej. Zgrany zespół i profesjonalne podejście do zapotrzebowań klienta dają szerokie możliwości rozwoju. Serwis taniaMyjnia ciągle się rozwija i rozbudowuje.

Nasze marki

  • Y5 Sp. z o.o.
  • tanieCargo.pl
  • taniePromy.pl
  • transport.fm

Trelleborg - piękne miasto-port


    Trelleborg jest znany na całym świecie jako jeden z największych skandynawskich portów promowych. To małe szwedzkie miasto, gdzie na 14 km² mieszka około 28 000 mieszkańców. Trelleborg, to najbardziej wysunięte na południe miasto Szwecji. Pierwsza pisemna informacja o Trelleborgu datowana jest na 1257 rok. W 1260 roku Trelleborg i Malme było podarunkiem króla duńskiego, Erika IV dla króla szwedzkiego Waldemara, jako posag córki Zofii. Później miasto wróciło do składu Danii. Po dużym i tragicznym pożarze w 1619 roku Trelleborg stracił status miasta. W 1658 znowu staje się częścią Szwecji. Dopiero w 1840 roku otrzymuje status handlowego miasteczka, a w 1867 - miasta. Teraz miasto jest znane z kościoła św. Mikołaja zbudowanego w 1881 roku na miejscu średniowiecznego kościoła, również na terytorium miasta jest twierdza wikingów(takie twierdze nazywane są trelleborgami) o średnicy 125 metrów.
    Historia miasta, jako portu sięga 1902 roku. Początkiem współczesnej historii liczy się dzień, kiedy do portu Trelleborg pierwszy raz przybył statek ro-pax(prom pasażersko-samochodowy z zwiększoną przestrzenią ładunkową i powierzchnią pomieszczeń publicznych i kabin) z niemieckiego Sassnitz. Obecnie Trelleborg obsługuje 2 miliony pasażerów i ponad 500 000 samochodów i ciężarówek rocznie. Od wielu lat port Trelleborg jest uważany za główny punkt łączący Skandynawię i Centralną Europę. I nic w tym dziwnego, ponieważ aktualnie Trelleborg ma 30 regularnych promów dziennie. Port obsługuje połączenia z takimi portami jak Świnoujście, Rostok, Travemünde oraz Sassnitz. Z polską połączenie się pojawiło 5 lutego 2007 roku, teraz dziennie z Świnoujścia jest 7 odejść. Czas takiej przeprawy promowej z Świnoujścia do Trelleborga trwa około 7 godzin.  Stałe połączenia są obsługiwane przez dwóch armatorów Unity Line i TT-Line.


drukuj
Unity line DFDS TT Line Scandlines Stena Line Color Line Fjord line Polferries Viking Line Tallink Silja Line Brittany ferries Faergen
grupa: Y5
To top