Szukaj połączenia osobowego:

Rejs z:
Rejs do:
 

  • Zamów bilet na prom

Kursy Walut


  1 EUR
4.2162 PLN  

  1 GBP
4.7778 PLN  

  1 USD
3.4214 PLN  

  1 DKK
0.5660 PLN  

  1 NOK
0.4439 PLN  

  1 SEK
0.4179 PLN  

2018-03-16   054/A/NBP/2018
Przelewy24.pl

O firmie


Y5 Sp. z o.o. - Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży transportowej powstały serwisy taniePromy oraz tanieCargo, za pośrednictwem których mogą Państwo szybko i sprawnie kupić bilety pasażerskie oraz bilety cargo na promy. Bilety kupione w naszej firmie dają gwarancję bezpiecznej i komfortowej podróży do najważniejszych portów Morza Bałtyckiego i w rejony Morza Północnego. Dodatkowo wprowadziliśmy na lokalny rynek usługę mobilnej myjni parowej. Zgrany zespół i profesjonalne podejście do zapotrzebowań klienta dają szerokie możliwości rozwoju. Serwis taniaMyjnia ciągle się rozwija i rozbudowuje.

Nasze marki

  • Y5 Sp. z o.o.
  • tanieCargo.pl
  • taniePromy.pl
  • transport.fm

Ystad


Ystad, to małe miasteczko na południu Szwecji, głównie znane z portu. Założono go w XIII wieku, gdy Skania, a razem z nią i Ystad i Trelleborg były częścią Danii. Miasto otoczone dużą ilością wody głównie utrzymywało się z rybołówstwa, które z czasem ustąpiło handlowi morskiemu. Wizytówkami miasta są dwa gotyckie kościoły ewangelicko-lutarańskie: kościół Mariacki oraz św. Piotra. Ze względu na te budowle Ystad jest na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. W XVI i XVII wiekach Szwecja i Dania toczyły wojny o te terytoria. W 1569 roku Szwedzi zniszczyli ratusz i archiwum miejskie w Ystad, a w 1678 flota duńska zaatakowała miasto. Przez ciągłe wojny i napady na miasto, Ystad pogrążył w zapaści gospodarczej na długie lata. Ale miasto dzięki handlowi morskiemu wróciło do normy. Rozwinięty przemysł i rolnictwo oraz połączenia kolejowe zrobiło z Ystad bardzo wygodny port. Ystad jako miasto portowe jest bardzo ważnym elementem dla infrastruktury transportowej oraz dla gospodarki Szwecji. Port łączy Skandynawię z całą Europą.
Pierwsze połączenie promowe między Świnoujściem i Ystad pojawiło się w 1964 roku. Ta linia się rozwijała i w roku 1990 Ystad i Świnoujście zostały miastami partnerami. Przez ciągły rozwój handlu morskiego w 2006 roku rozpoczęła się rozbudowa portu, która kosztowała 30 mln koron szwedzkich. Do momentu uruchomienia trasy Trelleborg - Świnoujście, codziennie na relacji Ystad - Świnoujście pływało 5 polskich promów.


drukuj
Unity line DFDS TT Line Scandlines Stena Line Color Line Fjord line Polferries Viking Line Tallink Silja Line Brittany ferries Faergen
grupa: Y5
To top