Szukaj połączenia osobowego:

Rejs z:
Rejs do:
 

  • Zamów bilet na prom

Kursy Walut


  1 EUR
4.2162 PLN  

  1 GBP
4.7778 PLN  

  1 USD
3.4214 PLN  

  1 DKK
0.5660 PLN  

  1 NOK
0.4439 PLN  

  1 SEK
0.4179 PLN  

2018-03-16   054/A/NBP/2018
Przelewy24.pl

O firmie


Y5 Sp. z o.o. - Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w branży transportowej powstały serwisy taniePromy oraz tanieCargo, za pośrednictwem których mogą Państwo szybko i sprawnie kupić bilety pasażerskie oraz bilety cargo na promy. Bilety kupione w naszej firmie dają gwarancję bezpiecznej i komfortowej podróży do najważniejszych portów Morza Bałtyckiego i w rejony Morza Północnego. Dodatkowo wprowadziliśmy na lokalny rynek usługę mobilnej myjni parowej. Zgrany zespół i profesjonalne podejście do zapotrzebowań klienta dają szerokie możliwości rozwoju. Serwis taniaMyjnia ciągle się rozwija i rozbudowuje.

Nasze marki

  • Y5 Sp. z o.o.
  • tanieCargo.pl
  • taniePromy.pl
  • transport.fm

Gdańsk - Ani zuchwałe, ani bojaźliwe


Gdańsk - to jedno z siedmiu najpiękniejszych i największych miast Polski z tysiącletnią historią, miasto, które jest połączeniem różnych kultur. Miasto, które było królewskim i hanzeatyckim oraz uczestniczyło w wyborze króla. A w XVI Gdańsk był najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Gdańsk istnieje od VII wieku, choć wtedy na miejscu tak dużego miasta była rzemeślniczo-rybacka osada. Pierwszy raz o Gdańsku wspomniano w „Żywocie św. Wojciecha” napisanym przez Jana Kanapariusza w 999 roku.
Mieszkańcy osady utrzymywali się z rybołówstwa i handlu morskiego z niemieckimi i skandynawskimi kupcami. Po wygraniu wojny w 1115-1119 latach Bolesław III przyłączył Gdańsk do Polski, choć nie na długo. W swojej historii miasto wiele przeszło, częste zmiany władzy oraz najazdy krzyżackie odcisnęły na nim swoje wyraźne piętno. W roku 1263 Gdańsk otrzymał prawa miejskie.
Tysiąc lat historii i połączenie wielu kultur sprawiły, że Gdańsk stał się miastem-muzeum. W XIII wieku w mieście pojawiły się pierwsze ceglane budowle takie jak, kościół św. Mikołaja i klasztor Dominikanów.
Dużo można opowiadać o Gdańsku - nadzwyczajna architektura, bogata historia, a także jeden z największych portów bałtyckich z obrotem ładunkowym około 30 000 000 ton.
Port się pojawił jeszcze w średniowieczu i z każdym rokiem się rozrastał aż obecnie znajduje się na terytorium dziewięciu dzielnic Gdańska. W XV wieku rocznie do portu przypływało koło 400 statków, a w XVII wieku już 1600. Niestety w czasie zaborów znaczenie portu zmniejszyło się. I dopiero po skończeniu I wojny światowej port powrócił do rozwoju. W czasie dwudziestolecia międzywojennego obroty ładunkowe zwiększyły się trzykrotnie. Po czym nastały lata II wojny światowej, gdański port znowu cierpiał i znowu poniósł duże straty.
Po skończeniu wojen i nastąpieniu spokoju nastąpił rozkwit portu. W 1996 roku utworzono Wolny Obszar Celny, a rok później na 1000-lecie Gdańska wybudowano przystań jachtową Marina Gdańsk.


drukuj
Unity line DFDS TT Line Scandlines Stena Line Color Line Fjord line Polferries Viking Line Tallink Silja Line Brittany ferries Faergen
grupa: Y5
To top